Ferforje Bahçe Korkuluğu

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

FERFORJE BAHÇE KORKULUĞU

Farklı tarz ve modellerdeki ferforje bahçe korkuluk örnekleri için bizleri web sitemizden takip edebilir, 0216 3140837 nolu telefondan arayabilir yada ferforje bahçe korkuluğu hakkında daha detaylı model ve fiyat bilgisi alabilmek için İstanbul Ümraniye’de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

FERFORJE BAHÇE KORKULUK MODELLERİ

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje bahçe korkuluk modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje bahçe korkuluğu çalışmalarına ait görselleri içermektedir.

FERFORJE BAHÇE KORKULUK FİYATLARI

Bahçe güvenliğiniz için ihtiyaç duyacağınız ferforje korkuluk fiyatları, işçilik yoğunluğu ve model seçeneklerine göre belirlenmektedir. Ferforje bahçe korkuluk modelleri ve farklı fiyat seçenekleri ile Savaşlar Ferforje sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır. Güvenliğiniz için bahçenizin çevresine yaptırdığınız demir korkuluk gibi koruyucu dekoratif unsurların yapınıza katacağı artı değer tartışmasızdır.

DUVAR ÜSTÜ DEMİR KORKULUK

Ferforje, peyzaj mimarisinde de yaygın bir kullanım alanı bulmuştur. Ferforje bahçe korkulukları mekan sahibine ve aynı zamanda da dış mekâna yani sokağa aittir. Mimarların ve demirci ustalarının, cesur yenilikçi denemelerine olanak tanıyan ferforje bahçe korkulukları kimi zaman yapıların kimliği haline de gelebilmektedir.

DUVAR ÜSTÜ DEMİR KORKULUK MODELLERİ

Geleneksel Türk mimarisinde kullanılan duvar üstü bahçe korkulukları, kare ya da yuvarlak kesitli demir çubukların dikey ve yatay yönde birbirini kesmesi ve bu kesişim yerlerine lokma adı verilen ve dövülerek biçimlendirilmiş olan, köşeleri kesilmiş küp şeklindeki demirlerin yerleştirilmesiyle yapılmışlardır. Bu gibi ferforje bahçe korkuluk sistemlerinin üzerine sadeliği bozacak diğer başka süsler ilave edilmemiştir.

BAHÇE KORKULUK DEMİRLERİ

Köşk, saray, yalı ve malikânelerin ferforje bahçe korkulukları dövme demir işçiliğinin en çok uygulandığı yapılardır. Ferforje bahçe korkulukları, yapıldığı dönemin ve toplumun karakterini yansıtmakla beraber, ait olduğu toplumun sanata bakışını görebilme adına birer vesika niteliğindedir.

Ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır

Birçok farklı yapı ve bina söz konusu olduğu vakit ferforje kelimesi ile çok sık karşı karşıya kalınır. Özellikle estetik açıdan ve sağlamlık noktasında binalarda yaygın kullanılan bir yapı ürünü olarak da ele alınmaktadır. Peki, ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır?

Farklı şekiller ve tasarımlar üzerinden binaya bağlı olarak günümüzde ferforje tanımı yaygın olarak kullanılmaktadır. Tabii bunun ne anlama geldiği ve nasıl yapıldığı ile beraber ne ile boyandığı merak edilen konular arasında gelir. Yapının tasarımına ve özelliklerine bağlı olarak farklı biçimlerde ferforje ele alınmaktadır.

Ferforje Nedir?

Ferforje kısaca dövme demir anlamına gelir. Özellikle  yüksek ısıyla yumuşayan demir, çekiçle dövülerek ve çeşitli  işlemlerle şekil verilir.  Sadece estetik değil aynı zamanda dayanıklı ve güvenli bir yapı ortaya çıkar. Özellikle balkon alanları için çok fazla değerlendirilen bir yapı elemanı olduğunu dile getirmek mümkün.

Ferforje Nerelerde Kullanılır?

Hem dayanıklı hem de estetik bir yapıya sahip olması nedeniyle ferforje günümüzde birçok değişik alanda kullanılmaktadır. Özellikle geniş bir kullanım alanı ile beraber pek çok farklı yapıların ve binaların vazgeçilmez unsurları içerisinde gelir. Bu doğrultuda ferforje kelimesinin kullanıldığı alanlar şunlardır;

– Balkon kapısı

 – Balkon korkuluğu

 – Bahçe kapısı

 – Bahçe korkuluğu

– Merdiven korkuluğu

 – Pencere korkuluğu

– Ferforje kapı

Bu şekilde yukarıda yazıldığı gibi birçok farklı alanda günümüzde yaygın biçimde kullanıldığını söylemek mümkün. Özel tasarım altında ve belirli işlemler eşliğinde üretimi gerçekleştirilir. Belirli bir ısıya maruz bırakılan demir, farklı ve estetik bir yapı haline getirilir. Bu yapı aynı zamanda özel olarak hazırlanmış farklı şekiller üzerinden estetik bir görüntü sunar. Böylece alanın yapısına ve ölçümüne uygun şekilde ele alınmak suretiyle hazırlanır.

Ferforje Neyle Boyanır?

Ferforje konusunda en merak edilen durumlar içerisinde ne ile boyandığı geliyor. Bu bağlamda farklı ürünlerin olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle sentetik, selülozik ve akrilik boyalarla boyanabilir Ancak bu konuda elekrtostatik boyama yöntemi ön plana çıkmaktadır.   Bu sebepten dolayı ferforje ürünler için Başta elektrostatik fırın boya başta olmak üzere aynı zamanda sentetik ve selülozik boyalar kullanmak önerilir. Bu sayede tasarım açısından hazırlanmış özel ferforje ürünler, çok daha uzun süre görsel etkisini kaybetmeden kullanılır.

Ferforje İçin Alternatif Var mı?

Ferforjeye alternatif olarak  dökme  demir, ahşap ve farklı metalleri sıralamak etmek mümkün. Tabii güvenlik açısından önemli olduğundan dolayı, özellikle ferforje büyük bir öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı günümüzde ferforje birçok farklı alanda ilk sırada gelir.

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?
Merhaba , Size Yardımcı Olabilir Miyiz?