Ferforje Bahçe Kapısı

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

FERFORJE BAHÇE KAPISI

Projenize özel sayısız ferforje bahçe kapları, sürgülü ferforje bahçe kapısı, garaj kapı örnekleri farklı fiyat seçenekleri için web sitemizi takip edebilir, telefonla arayabilir ya da daha detaylı bilgi edinebilmek için İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

FERFORJE BAHÇE KAPI MODELLERİ

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje bahçe kapı modelleri ve sürgülü demir kapı modelleri, firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve örnek teşkil etmesi bakımından yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz çalışmaların görsellerini içermektedir.

FERFORJE BAHÇE KAPI FİYATLARI

Ferforje bahçe kapı fiyatlarını, ölçüsü, modeli, kullanılan malzemeler, işçilik yoğunluğu gibi faktörlere göre belirler. Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz anda sayısız ferforje bahçe kapısı modelleri ve farklı fiyat seçenekleri ile Savaşlar Ferforje sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır.

Fiyat çalışması yaparken kendimizi müşterimizin yerine koyarak benim için en makul fiyat ne olurdu sorusunu kendimize daima sorarak, malzeme, işin toplam hacmi, harcanan toplam süre, montaj yerindeki çalışma koşulları ve piyasa şartlarını da dikkate alarak makul bir rakam üzerinde anlaşmaya ve hizmet sunmaya azami özen gösteriyoruz.


Şehir ve ülke dışına yaptığımız çalışmaların montajı için ulaşım, konaklama ve yeme içme giderlerine ek olarak montaj ekibi için günlük standart çalışma ücretini ilave ediyoruz.

Bahçe kapılarında kullanılan motifler Bahçe Kapısının her iki yanında üzerinde kandiller bulunan sütunlar kapıya farklı bir görüntü kazandırır. Birçok ferforje bahçe kapıları uygulamasının üst bölümünde yer alan kemer ve kapı yüzeyinde bulunan göbek motiflerinde ferforje işçiliğinin en yetkin örneklerini görmek mümkündür.

DEMİR BAHÇE KAPILARI

Demir bahçe kapıları, işlevselliğinin dışında insanoğlunun inanışlarının, geleneklerinin, zevk ve karakterlerinin yansıtıcısı olmuştur.

SÜRGÜLÜ FERFORJE BAHÇE KAPILARI MODELLERİ

Bahçe kapılarının sürgülü örnekleri de bulunmakla birlikte, genellikle çift kanatlıdır. Ferforje bahçe kapısının göbek kısımlarında mekân sahibine ait logo veya simgeler kabartma motifler veya çeşitli bezemeler bulunabilir. Kapısının her iki yanında üzerinde kandiller bulunan sütunlar kapıya farklı bir görünüm kazandırır.

DEMİR BAHÇE KAPI MODELLERİ

Demir bahçe kapı modellerinde kullanılan süslemeler, motifler ve şekiller oldukça zarif bir görünüm oluşturur. Birçok demir bahçe kapı uygulamasının üst bölümünde yer alan kemer ve kapı yüzeyinde bulunan göbek motiflerinde ferforje işçiliğinin en yetkin örneklerini görmek mümkündür.

Demir kapıların kompozisyonunda dövme demirden yapılan bitkisel motifler, stilize yapraklar, dökme demirden kabartmalı semboller bulunmaktadır.

Demir bahçe kapısının üzerine işlenen veya sonradan monte edilen kimi işaret, levha ya da bezemeler toplumun geleneklerine, inançlarına ve kültürüne ait pek çok sembolik anlam taşımaktadır. Yaşam standartları neredeyse minimum olan toplumlarda bile giriş alanlarına ve özellikle bahçe kapılarına özel önem verildiği görülür.

Ferfroje Bahçe Kapısı
Ferforje Bahçe Kapısı Çizimi

Ferforje nedir ve nerelerde kullanılır?

Birçok farklı yapı ve bina söz konusu olduğu vakit ferforje kelimesi ile çok sık karşı karşıya kalınır. Özellikle estetik açıdan ve sağlamlık noktasında binalarda yaygın kullanılan bir yapı ürünü olarak da ele alınmaktadır. Peki, ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır?

Farklı şekiller ve tasarımlar üzerinden binaya bağlı olarak günümüzde ferforje tanımı yaygın olarak kullanılmaktadır. Tabii bunun ne anlama geldiği ve nasıl yapıldığı ile beraber ne ile boyandığı merak edilen konular arasında gelir. Yapının tasarımına ve özelliklerine bağlı olarak farklı biçimlerde ferforje ele alınmaktadır.

Ferforje Nedir?

Ferforje kısaca dövme demir anlamına gelir. Özellikle yüksek ısıyla yumuşayan demir, çekiçle dövülerek ve çeşitli işlemlerle şekil verilir.  Sadece estetik değil aynı zamanda dayanıklı ve güvenli bir yapı ortaya çıkar. Özellikle balkon alanları için çok fazla değerlendirilen bir yapı elemanı olduğunu dile getirmek mümkün.

Ferforje Nerelerde Kullanılır?

Hem dayanıklı hem de estetik bir yapıya sahip olması nedeniyle ferforje günümüzde birçok değişik alanda kullanılmaktadır. Özellikle geniş bir kullanım alanı ile beraber pek çok farklı yapıların ve binaların vazgeçilmez unsurları içerisinde gelir. Bu doğrultuda ferforje kelimesinin kullanıldığı alanlar şunlardır;

 – Balkon korkulukları

– Merdiven korkulukları

 – Pencere korkulukları

– Ferforje kapılar

Bu şekilde yukarıda yazıldığı gibi birçok farklı alanda günümüzde yaygın biçimde kullanıldığını söylemek mümkün. Özel tasarım altında ve belirli işlemler eşliğinde üretimi gerçekleştirilir. Belirli bir ısıya maruz bırakılan demir, farklı ve estetik bir yapı haline getirilir. Bu yapı aynı zamanda özel olarak hazırlanmış farklı şekiller üzerinden estetik bir görüntü sunar. Böylece alanın yapısına ve ölçümüne uygun şekilde ele alınmak suretiyle hazırlanır.

Ferforje Neyle Boyanır?

Ferforje konusunda en merak edilen durumlar içerisinde ne ile boyandığı geliyor. Bu bağlamda farklı ürünlerin olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle sentetik, selülozik ve akrilik boyalarla boyanabilir. Ancak bu konuda elekrtostatik boyama yöntemi ön plana çıkmaktadır.   Bu sebepten dolayı ferforje ürünler için Başta elektrostatik fırın boya başta olmak üzere aynı zamanda sentetik ve selülozik boyalar kullanmak önerilir. Bu sayede tasarım açısından hazırlanmış özel ferforje ürünler, çok daha uzun süre görsel etkisini kaybetmeden kullanılır.

Ferforje İçin Alternatif Var mı?

Ferforjeye alternatif olarak dökme  demir, ahşap ve farklı metalleri sıralamak etmek mümkün. Tabii güvenlik açısından önemli olduğundan dolayı, özellikle ferforje büyük bir öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı günümüzde ferforje birçok farklı alanda ilk sırada gelir.

Ferforje Bina Giriş Kapısı

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?
Merhaba , Size Yardımcı Olabilir Miyiz?