Ferforje Bahçe Korkuluğu

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

FERFORJE BAHÇE KORKULUĞU

Farklı tarz ve modellerdeki ferforje bahçe korkuluğu örnekleri için bizleri web sitemizden takip edebilir, 0216 3140837 nolu telefondan arayabilir ya da ferforje bahçe korkuluğu hakkında daha detaylı model ve fiyat bilgisi alabilmek için İstanbul Ümraniye’de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

FERFORJE BAHÇE KORKULUK MODELLERİ

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje bahçe korkuluk modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje bahçe korkuluğu çalışmalarına ait görselleri içermektedir.

FERFORJE BAHÇE KORKULUK FİYATLARI

Bahçe güvenliğiniz için ihtiyaç duyacağınız ferforje korkuluk fiyatları, işçilik yoğunluğu ve model seçeneklerine göre belirlenmektedir. Ferforje bahçe korkuluk modelleri ve farklı fiyat seçenekleri ile Savaşlar Ferforje sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır. Güvenliğiniz için bahçenizin çevresine yaptırdığınız demir korkuluk gibi koruyucu dekoratif unsurların yapınıza katacağı artı değer tartışmasızdır.

DUVAR ÜSTÜ DEMİR KORKULUK

Ferforje, peyzaj mimarisinde de yaygın bir kullanım alanı bulmuştur. Ferforje bahçe korkulukları mekân sahibine ve aynı zamanda da dış mekâna yani sokağa aittir. Mimarların ve demirci ustalarının, cesur yenilikçi denemelerine olanak tanıyan ferforje bahçe korkulukları kimi zaman yapıların kimliği haline de gelebilmektedir.

DUVAR ÜSTÜ DEMİR KORKULUK MODELLERİ

Geleneksel Türk mimarisinde kullanılan duvar üstü bahçe korkulukları, kare ya da yuvarlak kesitli demir çubukların dikey ve yatay yönde birbirini kesmesi ve bu kesişim yerlerine lokma adı verilen ve dövülerek biçimlendirilmiş olan, köşeleri kesilmiş küp şeklindeki demirlerin yerleştirilmesiyle yapılmışlardır. Bu gibi ferforje bahçe korkuluk sistemlerinin üzerine sadeliği bozacak diğer başka süsler ilave edilmemiştir.

BAHÇE KORKULUK DEMİRLERİ

Köşk, saray, yalı ve malikânelerin ferforje bahçe korkulukları dövme demir işçiliğinin en çok uygulandığı yapılardır. Ferforje bahçe korkulukları, yapıldığı dönemin ve toplumun karakterini yansıtmakla beraber, ait olduğu toplumun sanata bakışını görebilme adına birer vesika niteliğindedir.

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?
Merhaba , Size Yardımcı Olabilir Miyiz?