Ferforje Balkon Korkuluğu

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

FERFORJE BALKON KORKULUĞU

Ferforje balkon korkuluğu ihtiyaçlarınız için web sitemizden modellerimizi inceleyebilir, 0216 3140837 nolu telefondan arayabilir yada balkon korkuluk modeller ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için İstanbul Ümraniye’de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

FERFORJE BALKON KORKULUK MODELLERİ

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje balkon korkuluk modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje balkon korkuluk çalışmalarını içermektedir. Fransız Balkon, teras korkuluğu gibi güvenlik sağlayan dekoratif unsurların yapınıza katacağı değer tartışmasızdır.

FERFORJE FRANSIZ BALKON KORKULUK MODELLERİ

Ferforje Fransız Balkon korkuluğu yapı mimarisinin bir parçası olduğu kadar, siyaset ve sanatta da kullanılan önemli bir figürdür. Bir çok siyasetçi ve devlet adamı tarihe mal olmuş ünlü nutuklarını balkonlarda gerçekleştirmiştir. Ferforje balkon korkuluğu da bu sebeple pek çok fotoğrafçının objektifine takılmıştır.

FERFORJE FRANSIZ BAKLON KORKULUK FİYATLARI

Fransız balkonlarında kullanılan ferforje korkuluk fiyatları, model seçenekleri ve işçilik yoğunluğuna göre farklı fiyat seçenekleri oluşturur. Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz anda sayısız ferforje balkon korkuluk model ve farklı fiyat seçenekleri ile Savaşlar Ferforje sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır.

BALKON KORKULUK DEMİRİ

Geometrik motifleri, C ve S kıvrımlı düzenlemeleriyle eşsiz görünüm sergileyen ferforje balkon korkulukları, yapı mimarisinin ve cephe düzenlemesinin temel öğeleridir.

FERFORJE BALKON KORKULUK ÖLÇÜLERİ

Ferforje balkon korkuluklarının, güvenlik ve estetik amacıyla kullanıldığı diğer bir alan ise teraslar ve balkonlardır. Balkonlardaki ferforje korkuluklarına dayanma, abanma ve düşmelere karşı yüksekliklerinin 95 cm ile 105 cm, dikey çubukların arası 11,5 ila 13 cm civarında olmalıdır.

Ferforje balkon korkulukları özellikle çocukların parmaklığa tırmanmasını önlemek gayesi ile basamak oluşturabilecek şekil ve motiflerden kaçınılmalıdır.

Demir balkon KORKULUK Fiyatları, Balkon demirleri, Ferforje balkon demiri, Balkon demiri modelleri, Ferforje korkuluk Fiyatları, BALKON KORKULUK çeşitleri, Demir BALKON KORKULUK, BALKON KORKULUK modelleri Fiyatları

Ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır

Birçok farklı yapı ve bina söz konusu olduğu vakit ferforje kelimesi ile çok sık karşı karşıya kalınır. Özellikle estetik açıdan ve sağlamlık noktasında binalarda yaygın kullanılan bir yapı ürünü olarak da ele alınmaktadır. Peki, ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır?

Farklı şekiller ve tasarımlar üzerinden binaya bağlı olarak günümüzde ferforje tanımı yaygın olarak kullanılmaktadır. Tabii bunun ne anlama geldiği ve nasıl yapıldığı ile beraber ne ile boyandığı merak edilen konular arasında gelir. Yapının tasarımına ve özelliklerine bağlı olarak farklı biçimlerde ferforje ele alınmaktadır.

Ferforje Nedir?

Ferforje kısaca dövme demir anlamına gelir. Özellikle  yüksek ısıyla yumuşayan demir, çekiçle dövülerek ve çeşitli  işlemlerle şekil verilir.  Sadece estetik değil aynı zamanda dayanıklı ve güvenli bir yapı ortaya çıkar. Özellikle balkon alanları için çok fazla değerlendirilen bir yapı elemanı olduğunu dile getirmek mümkün.

Ferforje Nerelerde Kullanılır?

Hem dayanıklı hem de estetik bir yapıya sahip olması nedeniyle ferforje günümüzde birçok değişik alanda kullanılmaktadır. Özellikle geniş bir kullanım alanı ile beraber pek çok farklı yapıların ve binaların vazgeçilmez unsurları içerisinde gelir. Bu doğrultuda ferforje kelimesinin kullanıldığı alanlar şunlardır;

– Balkon kapısı

 – Balkon korkuluğu

 – Bahçe kapısı

 – Bahçe korkuluğu

– Merdiven korkuluğu

 – Pencere korkuluğu

– Ferforje kapı

Bu şekilde yukarıda yazıldığı gibi birçok farklı alanda günümüzde yaygın biçimde kullanıldığını söylemek mümkün. Özel tasarım altında ve belirli işlemler eşliğinde üretimi gerçekleştirilir. Belirli bir ısıya maruz bırakılan demir, farklı ve estetik bir yapı haline getirilir. Bu yapı aynı zamanda özel olarak hazırlanmış farklı şekiller üzerinden estetik bir görüntü sunar. Böylece alanın yapısına ve ölçümüne uygun şekilde ele alınmak suretiyle hazırlanır.

Ferforje Neyle Boyanır?

Ferforje konusunda en merak edilen durumlar içerisinde ne ile boyandığı geliyor. Bu bağlamda farklı ürünlerin olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle sentetik, selülozik ve akrilik boyalarla boyanabilir Ancak bu konuda elekrtostatik boyama yöntemi ön plana çıkmaktadır.   Bu sebepten dolayı ferforje ürünler için Başta elektrostatik fırın boya başta olmak üzere aynı zamanda sentetik ve selülozik boyalar kullanmak önerilir. Bu sayede tasarım açısından hazırlanmış özel ferforje ürünler, çok daha uzun süre görsel etkisini kaybetmeden kullanılır.

Ferforje İçin Alternatif Var mı?

Ferforjeye alternatif olarak  dökme  demir, ahşap ve farklı metalleri sıralamak etmek mümkün. Tabii güvenlik açısından önemli olduğundan dolayı, özellikle ferforje büyük bir öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı günümüzde ferforje birçok farklı alanda ilk sırada gelir.

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?
Merhaba , Size Yardımcı Olabilir Miyiz?