Ferforje Pencere Korkuluğu

FERFORJE PENCERE KORKULUĞU

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje pencere korkuluğu modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz çalışmaları ait görseller beğenilerinize sunulmuştur

FERFORJE PENCERE KORKULUK FİYATLARI

Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz anda sayısız ferforje pencere korkuluk modeli ve farklı fiyat seçenekleri ile Savaşlar Ferforje, sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır. Ferforje pencere korkulukları gibi dekoratif unsurların yapınıza katacağı artı değer tartışmasızdır.

PENCERE KORKULUK DEMİRİ

Pencere, “yapıları aydınlatmak, havalandırmak, çerçeve, cam, panjur, perde gibi eklentilerle daha kullanışlı ve dekoratif bir duruma getirilen açıklık” olarak tanımlanır,

FERFORJE PENCERE KORKULUKLARI

Yol seviyesinde veya ulaşılabilir yükseklikte olanlara, tedbir, güvenlik ve dekorasyon amaçlı olarak ahşap ya da demirden yapılan korumalara, kafes/şebeke/pencere parmaklığı veya ferforje pencere korkulukları denir.

“Şebeke” ve “Ferforje” kavramları dil farklılıkları dışında uygulama ve işlevleri bakımından birbirlerinden farklı değildir. Ancak, “şebeke” cami, mescit, medrese, türbe gibi yapılarda sadece pencere açıklıklarında uygulanmıştır.

FERFORJE PENCERE KORKULUĞU MODELLERİ

“Ferforje” ise daha çok sivil mimaride, köşk, villa ve evlerde, nadiren de diğer yapı türlerinde karşımıza çıkmaktadır. Bu iki kavram arasında ortak olan en önemli özellik, hiç şüphesiz demirin dövülerek şekillendirilmesidir.

Bu iki kavramı birbirinden ayıran en açık fark ise, uygulamada ve kullanımda ortaya çıkmaktadır.

Şebekenin, dört tarafı pencere sövelerine yerleştirilirken, ferforjenin genelde alt ve yanları kenarlara sabitlenmekte, üst kısmı ise serbest olarak çeşitli demir süslemelerle sonlanmaktadır.

Demirin süslemecilikte kullanımı başlangıçta dini yapılarda daha fazla yer bulmuşsa da, zamanla üretimin kolaylaşması ve biçimlendirme tekniklerindeki gelişmeler demir süsleme örneklerinin de artmasına yol açmıştır.

Ferforje Pencere korkuluk Fiyatları, Ferforje pencere KORKULUK modelleri, PENCERE KORKULUKLARI Fiyatları, Pencere korkuluk Malzemeleri, Demir pencere korkuluk Fiyatları, Demir korkuluk Fiyatları, Fransız Pencere Korkuluk Modelleri

ferforje pencere korkuluğu

http://www.savfer.com

Ferforje Bahçe Kapısı

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?
Merhaba , Size Yardımcı Olabilir Miyiz?