Ferforje Merdiven Korkuluğu

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

FERFORJE MERDİVEN KORKULUĞU

Ferforje merdiven korkuluk modelleri ve fiyatları hakkında bilgi edinmek için web sitesini takip edebilir, telefondan arayabilir yada detaylı bilgi edinmek için İstanbul Ümraniye deki atölyemizi ziyaret edebilirsiniz

FERFORJE MERDİVEN KORKULUK MODELLERİ

Web sitemizde sergilediğimiz ferforje merdiven korkuluk modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje merdiven korkuluğu görsellerini içermektedir.

FERFORJE MERDİVEN KORKULUK FİYATLARI

Merdivenin düz ve dairesel oluşu, modeli, işçilik yoğunluğu merdiven korkuluk fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardır. Villa, dubleks, iç ve dış mekan ferforje merdiven korkuluk model ve uygun fiyat seçenekleri ile Savaşlar Ferforje sizin için ideal bir çözüm ortağı olacaktır.

MERDİVEN KORKULUK DEMİRİ ÖLÇÜLERİ

Ferforje merdiven korkuluk üzerinde, elle tutunarak rahat iniş ve çıkış yapabilme olanağı sağlayan, yüksekliği yaklaşık basamak ucundan itibaren 95 cm. ile 105 cm. arasında değişebilen, genellikle 7-10 cm. genişliğinde ahşap, metal vb. malzemelerden yapılmış küpeşte bulunur.

FERFORJE MERDİVEN KORKULUKLARI

Ferforje merdiven korkulukları, mekânın en değerli mücevheri, ihtişamın ve zarafetin simgesidir. Yapılarda göze çarpan önemli dekoratif uygulamalardan biri de basamakları, galeri boşlukları, çatı aydınlatmalarında renkli vitrayların ışıldadığı, eşsiz süslemelerle bezenmiş ferforje merdiven korkuluklarıdır.

MERDİVEN KORKULUKLARINDA FERFORJE

Üzeri ahşap veya pirinç küpeşteli, çift kollu, düz ve dairesel ferforje merdiven korkuluğu, villa, malikâne, otel vb. yapıların en önemli unsurudur.

Merdiven korkulukların klasik ve modern mimariye rahatlıkla uyum sağlayan pek çok model seçeneği mevcuttur. Ferforje, doğal dokusu ve kolay şekil alabilirliği sayesinde bulunduğu mekâna sıcak bir atmosfer katar.

Demirin sağlam ve hijyenik yapısı ferforje merdiveni her daim popüler kılar. Nem, küf ve çürümeye karşı dayanıklı bir malzeme olması ferforje ve metali vazgeçilmez hale getirir. merdivenlerin demir korkulukları isteğe göre farklı renklere de boyanabilir.

Ferforje Merdiven korkulukları Tanım: Merdivenlerden inip çıkarken merdivenkovasına veya etrafını çevreleyen galeri boşluklarına düşmeleri önlemek için güvenlik ve dekoratif amaçlı olarak yapılan parmaklıklardır. Ferforje merdiven korkulukları genel olarak koruyucu görev yapan dikmeler ve kuşaklar ile dekoratif görüntü sağlayan merdiven başı, baba, motif ve küpeşteden meydana gelir.

DEMİR MERDİVEN KORKULUK ÖLÇÜLERİ

Merdiven parmaklık yüksekliği merdivenlerden iniş ve çıkışların emniyetli olmasını sağlamalıdır. Buna göre parmaklık yüksekliği basamak yüzeyinden itibaren 90 cm ile 105 cm, dikey çubuk veya motiflerin ara mesafesi 11,5cm 13cm arasında olmalıdır

YAPIDA MERDİVEN KORKULUĞUNUN ÖNEMİ

Ferforje Kapılar, ferforje pencereler, ferforje merdivenler… Her birinin bütünün parçası olma özelliği vardır. Merdivenlerinin; mekâna ve amacına uygun olarak çok özel ele alınıp ve detaylandırılması gerektiğini tartışılmaz bir gerçekliktir.

Yapılarda merdivenleri görünce, merdivenin ve korkuluklarının çok özel olması gerektiği hemen anlaşılır. Hemen her yapının merdivenlerinin ve korkuluklarının yerine, yöresine, amacına uygun ele alınması ve detaylandırılması gerektiği gözlenir. Aslında “zanaatkâr” için o, salt bir iş değil, çoğu kez “plastik” bir elemandır.

Park Bosphorus Hotel Ferforje merdiven korkuluğu

www.savfer.com

Ferforje Balkon Korkuluğu

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?
Merhaba , Size Yardımcı Olabilir Miyiz?